Pracovní skupiny

Společenský dům + knihovna

Je důležité, aby se studenti dozvěděli, jak to v Neratovické knihovně chodí. Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že jak v nižším, tak i ve vyšším ročníku se budou hodit všechny informace, které budou poskytnuty nejen o knihovně, ale i o společenském domě. Dozvíte se například, jak si udělat kartičku na vypůjčení knih, jaké žánry knih zde naleznete, na čem všem se společenský dům podílí, ale i to, kam si můžete zajít po škole do kina.

 

ZUŠ

Máš nadání, talent, a nevíš, kde ho rozvíjet? Společně navštívíme Základní uměleckou školu v Neratovicích, po které nás provedou taní učitelé. Můžete se těšit na představení tanečních, hudebních a jiných oborů, které ZUŠ nabízí. Seznámíme se s historií a vývojem, dozvíme se informace o chodu školy a jednotlivých zájmových činnostech. Mezi širokou škálou kroužků si určitě vybereš i ty!

 

Hasiči

Naším cílem bude hasičská stanice, která se nachází nedaleko od gymnázia. Pro studenty bude jistě zajímavé nakouknout do “zákulisí“ výjezdu hasičů: podíváme se do jejich zázemí, kde čekají na povel, dovíme se o jejich postupu při vyhlášení poplachu či nám bude představeno, jak přesně vypadá správný hasičský vůz. Fakta a zajímavosti si zapíšeme a později s nimi seznámíme i ostatní studenty.

 

Státní a městská policie

Pojď se s námi podívat, jak to chodí u městské a státní policie v Neratovicích. Máme připravenou prohlídku obou stanic a přednášky od policistů, kteří vám zodpoví všechny vaše otázky. Dozvíš se plno zajímavých informací o bezpečnosti, zásazích a o tom, jaké to je být policistou. Mohou s námi jít kluci i holky, všichni, které toto téma zaujalo!

 

Železnice

Průmyslová revoluce pomohla dopravě velice zásadním způsobem, parní stroj pomohl přepravit mnoho lidí. Železnice se stala nejvíce využívanou formou dopravy a i díky ní se z Neratovic stalo město. Spolu se podíváme na neratovické nádraží, povíme si něco o historii trati, vysvětlíme si, kam se dá z Neratovic vlakem dojet. Na závěr si naplánujeme výlet podle jízdního řádu.

 

Městský úřad

Navštivte s námi obě budovy Městského úřadu v Neratovicích! Paní starostka nás provede prostory úřadu, vysvětlí nám jeho nejdůležitější funkce a s ochotou zodpoví všechny dotazy. V městském infocentru se dozvíme zajímavosti o městě a dopoledne zakončíme vyhlídkou ze střechy Společenského domu Neratovice.

 

Banky v Neratovicích

Navštívíme banky v Neratovicích. Seznámíme se s úlohou bank v životě člověka. Proběhne krátká přednáška o tom, jaké služby banky poskytují, jakým způsobem může student GFP využít jejich nabídek. Součástí projektu bude i prohlídka interiéru banky. Naším úkolem bude porovnat nabídky peněžních ústavů, zjistit co nejvíce informací o studentských účtech a vybrat ten nejlepší.

 

Farní charita a Nízkoprahové centrum Neratovice

Vydáme se zjistit zajímavé informace do neratovické farní charity a Nízkoprahového centra Neratovice. Čekají na nás odpovědi na otázky týkající se sociálních témat, pomoci nedostatečně finančně zabezpečeným rodinám či jedincům. Studenti budou mít prostor pro své dotazy a dozví se spoustu nových poznatků.

 

Dům Kněžny Emmy

S naší skupinkou se podíváme do neratovického domu pro seniory. Tato budova srší příjemnou atmosférou a pracují tam skvělí lidé, kteří se o naše dědečky a babičky s láskou starají. Studenti se během prohlídky dozvědí, jak celý domov funguje a jak se zde dá trávit volný čas. Doufáme, že se k nám připojíte a dozvíte se nové poznatky ze světa seniorů spolu s námi.

 

Nemocnice Neratovice

Máte v plánu stát se lékařem nebo zdravotní sestrou? Chtěli byste vědět, jak to chodí v nemocnici? Jak vypadají jednotlivá oddělení? Jestli ano, budeme rádi, když se stanete členem naší skupinky. Společně navštívíme neratovickou nemocnici Almeda a pod dohledem jedné z vrchních sester si prohlédneme některá oddělení, vyslechneme podrobný popis chodu nemocnice a jejích jednotlivých částí.