Pracovní skupiny

Spolana

Láká tě zjistit, jak to vypadá za branami místní chemičky? Chceš nahlédnout do míst, o kterých se ti doteď ani nesnilo a která mají historii, nad kterou zůstává rozum stát? Podíval by ses rád do míst normálně nepřístupných? Tak se k nám přidej a prozkoumej s námi zákoutí Spolany! 

ZUŠ

Zajímá tě umění? Jsi kreativní duše? Máš rád(a) hudbu? Nebo chceš jen najít to správné místo, kde v sobě objevit nový talent? Tak to je pro tebe základní umělecká škola v Neratovicích tím ideálním místem! Budeme rády, když se k nám připojíš, prozkoumáš s námi zákoutí ZUŠky, zjistíš, jak to tam celé funguje a užiješ si parádní projekt se spolužáky! 

Hasiči

Láká tě nahlédnout do hasičského prostředí? Nebojíš se ohně a rychlé akce? Pojď si s námi prohlédnout prostory místní hasičské stanice a dozvědět se mnoho zajímavých informací o práci hasičů a o záchranných akcích, které musí řešit. Dostaneme se na místa, která jsou lidem běžně nepřístupná a třeba si i něco vyzkoušíme… Těšíme se na vás koncem března na projektu Poznej své město!! 

Státní policie

Pojď se s námi podívat, jak to chodí u státní policie v Neratovicích. Máme připravenou prohlídku policejní stanice, která sídlí velmi blízko našeho gymnázia. Můžete se těšit na povídání od policistů, kteří vám zodpoví všechny vaše otázky a řeknou co nejvíce o svém povolání. Dozvíš se plno zajímavých informací o bezpečnosti, zásazích a o tom, jaké to je být policistou. Mohou s námi jít kluci i holky… Prostě všichni, které toto téma zaujalo! 

Městská policie

Kdy jindy než teď se podívat do zákulisí městské policie? Jaký je systém, příprava na akci a co všechno policie ví nejen o svém oboru, ale také o městě samotném? Na to vše se s námi můžete zeptat a možná se nepobavíme jenom s policisty, ale i s někým, kdo celou městsku policii spravuje.  

Městský úřad

Ahoj, chtěl by ses dozvědět více o tom, jak funguje městský úřad a jaké jsou nejbližší akce, které se v Neratovicích uskuteční? Nebo by ses chtěl setkat s místostarostkou Neratovic a zeptat se na otázky ohledně správy a administrativy? Pár otázek si připrav a přidej se k nám!  

Banky v Neratovicích

Chtěl bys vědět, jak fungují banky, které služby nabízí a k čemu nám můžou sloužit? Vyrazte s námi na exkurzi a zjistěte, jakou roli hrají v našich životech a co nám nabízí. se nudí jen vaše prázdná peněženka.  

Dům Kněžny Emmy

Zajímá tě, jak probíhá práce ošetřovatelek a ošetřovatelů a jak vypadá každodenní život v domě pro seniory? Pojďte s námi do Domu Kněžny Emmy zjistit, jak si žijí nejstarší občané Neratovic. Zjistíte, jak se baví, jaké aktivity vykonávají. 

Supermarkety

Pamatuješ si například boje o nejlevnější máslo nebo mléko? Zajímá tě, kde lidé v Neratovicích nejraději nakupují? Kde seženeš nejlevnější energeťák? Pokud ano, pojď s námi prozkoumat místní supermarkety. Srovnáme spolu ceny a kvalitu potravin. Dokonce nakoukneme do zákulisí supermarketu. Tohle si nemůžeš nechat ujít!   

Zámek

Lobkovický zámek byl veřejnosti dlouho uzavřen. Teď má však nového majitele, a tím se nám naskytla nová příležitost – poznat zákoutí, které k Neratovicím patří. Zajímá vás historie? Taky jste v dětství toužili tam zajít? Teď máte tu možnost zavítat tam s námi.